čtvrtek 26. ledna 2012

Linecký koláč s tvarohem a čokoládou

Přeji krásný den. Tak tu máme již čtvrtek, což znamená i nástávající konec pracovního týdne  a poslední lednový víkend. Začali jsem tento měsíc oslavou Nového roku, dojídáním cukroví, vánoček a jěště jiných laskominek, které si dopřejeme zase za rok. A protože tento měsíc je pěkně dlouhý a počasí není zrovna to co si přejeme můžeme si dopřát trochu těch kalorii v podání tohoto lahodného lineckého koláče. Je velmi snadný na přípravu i na čas, je vláčný a jemné chuti. Myslím, že to bude vhodný moučník pro tuto poslední lednouvou neděli, můžete vyzkoušet. Tady je rozpis a návod.

Linecké těsto: 150 g másla, 300 g hladké mouky, 3 žloutky, 130 g cukru, 30 g kakaa

Vše zpracujeme v těsto a dáme na půl hodiny odpočinout do chladničky.
Poté těsto rozválíme a přendáme do koláčové formy o průměru 24 cm.

Tvarohový krém: 500 g tvarohu (nebo jemného sýru ricotta), 2 vejce, 120 g cukru, 100 g na drobno sekané hořké čokolády, jedna lžíce strouhané pomerančové kůry.

Našlenáme vejce s  cukrem, přidáme tvaroh, pomerančovou kůru a čokoládu. Vše dobře propracujeme a
nalijeme do těstem připravené koláčové formy. Pečeme v předehřáté troubě na 180° asi 35 až 40 minut. Po upečení tvrarohový krém musí být tuhý. Necháme vychladnou a pocukrujeme moučkovým cukrem.
Můžete si tento moučník vychutnat s šálkem horkého čaje a nebo, proč ne, i sklenička dobrého bílého vína vás zahřeje. Víte, že poslední lednový víkend je věnován právě vínu .... Tady je odkaz Prague Wine Week  přeji příjemný konec týdne.

2 komentáře:

Děkuji Vám za Vaše milé komenty